İnstagram Takipçi Hilesi

Gerek platformun yavaş büyümesi gerekse Messenger Day tarafında yaşanan başarısızlık olsun Facebook son zamanlarda Messenger’ı hayatta tutmak için birçok farklı özelliği test etmeye başladı. Son olarak Snapchat’in Streak özelliğini kopyalayarak Messenger’a yerleştiren şirket, şimdi de Instagram‘daki bağlantılarınızı Messenger’a ekleme özelliğini test ediyor.

Kişiler sekmesi altında yer alan yeni “Instagram’a bağlan” seçeneği üzerinden Instagram bağlantılarınızı Messenger’a aktarabiliyorsunuz. Eğer Messenger’da yeniyseniz, Instagram bağlantılarınızı Messenger’ın kaydol ekranından da ekleyebiliyorsunuz. Bu yeni yöntemde sadece takip ettiğiniz takipçilerinizin aktarılması söz konusu. Böylece Instagram’da sizi takip eden ancak sizin takip etmediğiniz kişilerden Messenger’da gereksiz spam mesajlara maruz kalmayacaksınız.

Tek tuşla kişi aktarımı Bu pratik özelliklerin bir kısmı her iki platformu birden kullanan kişilere hitap ediyor. Örneğin Instagram’da paylaştığınız bir hikayeyi sadece tek bir tuşla Facebook’a aktarmak mümkün oluyor. Ancak görünen o ki bu yakınlığın daha da artırılması amaçlanıyor. Bu doğrultuda uygulamalar arası kişi aktarımı mümkün hale geliyor. Paylaşılan ekran görüntülerine bakılırsa bu özellik Messenger’daki kişiler sekmesinin altında yer alacak. “Rehberinizdeki kişileri Messenger’da bul” özelliğinin yanında Instagram’ı da göreceğiz. Yani bu özellik tamamen kullanıcıların kontrolünde olacak. Eğer kişi aktarımı yapılmasını talep etmezseniz iki uygulama bu bilgilere erişemeyecek.

Elbette bu yenilikle birlikte herkesin aklına aynı soru geliyor: Ya iletişime geçmek istemediğim takipçilerim bana Facebook’tan erişirse?

Elbette böyle bir sorun yaşanabileceği de düşünülmüş. Bu sebeple yeni özellik sadece karşılıklı takip söz konusu olduğunda çalışıyor. Böylece istemediğiniz kişilerin başınızı ağrıtması mümkün olmuyor.

Instagram Direkt Mesaj uygulamasının günümüzde çok fazla kullanılmasını göz önünde bulundurunca (Eylül rakamlarına göre 375 milyon kişi) Messenger’la arasındaki bu bağlantının kurulması, Facebook’un kullanıcılarını kendi ekosisteminde tutması ve daha büyük bir sosyal ağ kurması açısından mantıklı bir hareket olduğu düşünülebilir.

Facebook ve Instagram’dan henüz kesin bir açıklama gelmedi fakat anlaşıldığı üzere bu özellikle ilgili deneme çalışmalarına yakın zamanda başlandı.

Son özelliklerle facebook artık tüm uygulamalarını tek bir platform altında toplayıp daha yakın tutup daha da büyük bir platform olmayı amaçlamaktadır.

İnstasende

Add comment